Filtruj według

Dokładność

Dokładność

Zakres pomiarowy

Zakres pomiarowy

Rozdzielczość podziałki (mm)

Rozdzielczość podziałki (mm)

Wymiary (mm)

Wymiary (mm)

Rozdzielczość

Rozdzielczość

Aktywne filtry

Marka
Limit
Dokładność
±0.15 %
Wymiary opakowania [dł. x szer. x wys.] (mm)
225x80x55
Masa (kg)
0.28
Waga z opakowaniem (kg)
0.28
Kod EAN
7311662198848
Zakres pomiarowy
0-18% Brix
Rozdzielczość podziałki (mm)
0.10
kod: LIM 233830207
Okazja! 519,80 zł
441,83 zł
Produkt dostępny
Darmowa dostawa od 500,00 zł
Marka
Limit
Dokładność
±0.20 %
Wymiary opakowania [dł. x szer. x wys.] (mm)
223x75x51
Masa (kg)
0.10
Waga z opakowaniem (kg)
0.23
Kod EAN
7311662226909
Wymiary (mm)
160x40x30
Rozdzielczość
0.2 %
kod: LIM 233830306
Okazja! 433,50 zł
368,47 zł
Produkt dostępny
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Refraktometry

Zalety i zastosowanie refraktometrów

Refraktometry to precyzyjne urządzenia, które mają za zadanie mierzyć współczynnik załamania światła. Są one niezbędne w wielu gałęziach przemysłu, gdzie kontrola jakości jest kluczowa. Przykłady zastosowań obejmują produkcję olejów smarowych, alkoholi, soków, mleka i wielu innych produktów. Ale czy zastanawialiście się, jak to właściwie działa?

Jak działają refraktometry?

Refraktometry działają na zasadzie załamania światła. Kiedy światło przechodzi przez różne media, zmienia swój kierunek. To zjawisko nazywamy załamaniem światła. Współczynnik załamania to miara, która pokazuje, jak bardzo kierunek światła zmienia się, gdy przechodzi przez medium. Refraktometry wykorzystują ten proces do pomiaru różnych właściwości substancji.

Refraktometry w przemyśle

W przemyśle, refraktometry są niezastąpione. Dzięki nim, możliwe jest szybkie i precyzyjne określenie jakości produktów. W produkcji napojów, na przykład, refraktometry są wykorzystywane do pomiaru stężenia cukru w sokach. W przemyśle naftowym, służą do określania gęstości olejów smarowych.

Refraktometry marki LIMIT

Marka LIMIT oferuje refraktometry o wyjątkowej precyzji i niezawodności. Ich łatwa obsługa i szybkość pomiaru pozwala na zwiększenie wydajności pracy. Dzięki solidnej konstrukcji i wysokiej jakości materiałom używanym do produkcji, są one również bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Łatwość obsługi i szybkość pomiaru

Refraktometry marki LIMIT charakteryzują się prostotą obsługi. Dzięki temu, nawet osoby nie mające doświadczenia z tego typu urządzeniami, mogą z łatwością dokonać precyzyjnych pomiarów. Szybkość pomiaru to kolejna zaleta. Pozwala ona na przeprowadzenie dużej liczby pomiarów w krótkim czasie, co jest niezwykle ważne w przemyśle.

Trwałość i odporność na uszkodzenia

Refraktometry marki LIMIT są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje ich trwałość. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, co jest szczególnie ważne w warunkach przemysłowych, gdzie urządzenia są często narażone na różnego rodzaju uszkodzenia.

Podsumowanie

Refraktometry to niezastąpione narzędzia w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki nim, możliwe jest szybkie i precyzyjne określenie jakości produktów. Refraktometry marki LIMIT to urządzenia o wyjątkowej precyzji i niezawodności, które są łatwe w obsłudze i odporne na uszkodzenia. Dlatego są one wyborem wielu profesjonalistów.