Odstąpienie od umowy w 14 dni dla konsumentów (osób fizycznych)

Jeśli dokonałeś zakupu w naszym sklepie internetowym, zgodnie z obowiązującymi przepisami masz prawo odstąpić od umowy bez podawania przyczyny, w ciągu 14 dni od daty otrzymania towaru. Z prawa odstąpienia od umowy może skorzystać każdy konsument, wysyłając do nas stosowne oświadczenie.

W rozumieniu art. 22[1] Kodeksu cywilnego:

Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w przypadkach wymienionych w art. 38 pkt 1 – 13 ustawy o prawach konsumenta, tj. w szczególności w przypadku umowy:

  • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
  • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
  • w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
  • w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

JAK ZŁOŻYĆ OŚWIADCZENIE?

Możesz to zrobić na kilka sposobów:

Wysyłając oświadczenie drogą pocztową na adres:

DELMET Senftleben Sp. J.
ul. Leśna 1
64-100 Leszno

Wzór formularza znajdziesz tutaj

Jeśli zarejestrowałeś konto w naszym sklepie możesz wygenerować formularz zwrotu automatycznie. 

Zaloguj się na swoje konto, wejdź w historię zamówień. Kliknij w zamówienie, z którego chcesz zwrócić produkty. Zaznacz odpowiednie produkty i kliknij w przycisk "żądanie zwrotu". Zostaniesz przeniesiony na stronę zwrotów, gdzie pobierzesz formularz gotowy do wydruku.

Wysyłając wiadomość e-mail na adres kontakt@hurtowniadelmet.pl

Jeżeli zdecydujesz się na złożenie oświadczenia drogą elektroniczną, poinformujemy Cię o przyjęciu zgłoszenia niezwłocznie po jego otrzymaniu za pośrednictwem poczty elektronicznej.

ZWROT TOWARU

Zwracany towar należy odesłać lub przekazać na adres

DELMET Senftleben Sp. J.
ul. Leśna 1
64-100 Leszno

maksymalnie w ciągu 14 dni od dnia poinformowania nas o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeśli odeślesz towar przed upływem 14 dni. W związku z odstąpieniem od umowy, koszty odesłania towaru ponosi kupujący

ZWROT ŚRODKÓW

W przypadku odstąpienia od umowy, zwrócimy Ci wszystkie otrzymane od Ciebie płatności (w tym koszty dostawy) maksymalnie w ciągu 14 dni od daty poinformowania nas o Twojej decyzji dotyczącej odstąpienia od umowy. Zwrot środków otrzymasz takim samym sposobem płatności, jakim dokonałeś opłaty za złożone zamówienie, chyba, że jednoznacznie wyrazisz zgodę na alternatywną formę dokonania zwrotu. W każdym przypadku nie ponosisz żadnych opłat z tytułu otrzymania środków. Zastrzegamy sobie prawo do wstrzymania zwrotu płatności do czasu otrzymania zwracanego towaru lub do czasu dostarczenia dowodu odesłania – w zależności, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Odstąpienie od umowy dla klientów biznesowych (przedsiębiorstw)

Dajemy możliwość zwrotu towaru dla klientów biznesowych (przedsiębiorstw nie będących konsumentami). Czas na zwrot to 14 dni. Kwota zwrotu zostanie pomniejszona o 10% kosztów manipulacyjnych. Nie zwracamy poniesionych kosztów dostawy. Towar należy odesłać na swój koszt na adres: 

DELMET Senftleben S.K.A.
ul. Leśna 1
64-100 Leszno

Dajemy sobie prawo do odmowy zwrotu w przypadku, gdy zamówienie było realizowane na specjalne zlecenie klienta.